Psikoloji/felsefe, çocuk/genç ve müzik… Eğitimlerim, meraklarım, uğraşlarım ve paylaşımlarım bu alanların birbiriyle kesiştiği yerlerde, birbirleriyle etkileşim içinde şekillendi, böyle olmaya devam ediyor.
 
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdim. Mimar Sinan Üniversitesi Etnomüzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldım. Bilgi Üniversitesi, Felsefe ve Toplumsal Düşünce Bölümü’nde yüksek lisans tezimi tamamladım. 1996-2013 yılları arasında, özel eğitim kurumlarında çocukların ve gençlerin ‘Bütünsel Gelişim’i ile ilgili birimlerde eğitim koordinatörü olarak çalıştım.  Advanced CA, ‘İleri Kariyer Danışmanlığı’ Eğitimi ve Uluslararası Kariyer Danışmanlığı Birliği, IACA sertifikasını almamla birlikte, gençler için 'Geleceği Tasarlama' bireysel danışmanlık çalışmalarına yöneldim.
2011’de Kanada'da katıldığım ‘Gençlerle Mindfulness’ üzerine uluslararası bir konferansla (‘International Conference on Mindfulness with Youth’)  başlayan Mindfulness çalışmalarım ise aşağıdaki gibi devam etti:
  •  ‘Mindful Schools’ ; Megan Cowen, Chris McKenna, Maastricht, 2012
  • ‘MBSR Online’; Saki Santorelli, Florence Meleo-Meyer (UMASS), 2015
  • ‘Mindfulness Tools-MBSR’ ; Carolyn West (UMASS), Anne Twohig   (CFM), Dublin, 2016
  • ‘MBSR-T; Stressed Teens’; Gina Biegel, Online, 2017
 
“Müzikle Mindfulness” konulu eğitim / atölye çalışmasını TSOL (The School of Life İstanbul) bünyesinde yapmaktayım.
 
Müzikal alanda aktif olarak;
Eğitim dünyasında çocuklarla geçen yıllarda bestelediğim ‘çocuk şarkıları’ Bülent Ortaçgil’in müzik direktörlüğünde “Kara” Çocuk Şarkıları ve Öykü Kitabı (1998) ve “Başka Dünya Yok” Çocuk Şarkıları (2006) albüm isimleriyle yayımlandı. Takip eden büyükler için şarkılar döneminde ise “Bu Rüzgâr” (2013) ve “Lobna’nın Şarkısı” (single) (2014) yayımlandı. “Bi’ Şarkım Var!”(2016) karma albümünde bir şarkım ile yer aldım. Son kişisel albümüm “Yer Gök” 2017’nin ilk aylarında yayımlanmaya hazırlanıyor.
 

Hakkımda biraz daha...

© 2017

Banu Kanıbelli

Danısmanlık

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon